Best Buddies Türkiye

Haberler / Duyurular

3.11.2013 -

Best Buddies Turkey, Enka Okulları'nda...


Best Buddies Turkey, Lise programı kapsamında 2 Kasım 2012 günü Enka Okulları İstinye Kampüsü'nde sunumunu katılan Lise öğrencilerine yaptı.

 

Programın okulda yürütülmesi konusunda konuşan Enka Okulları Lise Müdürü Erkan Gültekin: "Uluslararası bir programı okullarında başlatmış olmanın, çok değerli bulduğunu" belirtti.

 

Program ile ilgili öğrenciler çeşitli soruları da aktardılar. Bu aşamdan sonra 15 Kasım 2012 tarihine kadar okul yönetimi öğrenci başvurularını alıyor olacak.

 

Başvuruların sonuçlarına göre bir sonraki aşamaya geçilecek.

 

Best Buddies Lise Programı'nın bir okulda kurulması için yönetim desteği, 10-15 arasında minimum öğrenci katılımı, okul yönetimi tarafından konuyla ilgili atanan bir sorumlu öğretmen gerekiyor. Bunun ardından okul ile program çalışmalarına başlayan Best Buddies ekibi tüm içerik ve işletim desteğini sunuyor. Ücretisiz işletilen programda öğrenciler arasından 5 kişilik bir Best Buddies yönetim ekibi de seçiliyor. Okullardan işletimin sürdürülebilir yapısı için okullarından bir Best Buddies kulübü kurulması da bir sonraki aşamada isteniyor.

 Tüm Haberler

© 2011 - Best Buddies