Best Buddies Türkiye

Haberler / Duyurular

2.1.2013 -

 Best Buddies Turkey, Irmak Okulları'nda...


 Best Buddies Turkey, Lise programı kapsamında 27 Aralık 2012 günü Irmak Okulları Caddebostan Kampüsü'nde Lise öğrencilerine sunum yaptı.

Sunuma Best Buddies gönüllüsü Hande Özyer, annesi Arife Özyer ve kız kardeşi Begüm Özyer'de katıldılar. Hande, BB gönüllüsü olmanın süreklilik  arzettiğini görüşmede olası aksamaların kendilerini çok üzdüğünü paylaştı. Hande'nin ailesi de gönüllülük sürecinin çok değerli olduğunu, her katılımın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Irmak Okulları öğrencisi Zeynep Karabıyık'da programı açış konuşmasında, Best Buddies projesinin okulları için çok değerli olacağını düşündüğü için okuldaki öğretmenleri ile projeyi detayını paylaştığını, onların da destek olması ile okulda sürecin başladığını aktardı.

BB Proje sorumlu öğretmeni Eda Zaman'da çalışmanın ileriki aşamalarını öğretmen ve öğrencilerle birlikte koordine edeceklerini açıkladı.

Irmak Okulları Yonetimi, uluslararası bir program olan Best Buddies Programının kendi okullarinda da yürütülmesine tam destek verdi. Okul yönetimi, ocak ayının başından itibaren kayıtları almaya başlayacaklarını belirtti.
  
 Başvuruların sonuçlarına göre bir sonraki aşamaya geçilecek.  
 
 Best Buddies Lise Programının bir okulda kurulması için, yönetim desteği, 10-15 arasında minimum öğrenci katılımı, Okul yönetimi tarafından konuyla ilgili atanacak bir sorumlu öğretmenin calismasiyla basliyor. Bunun ardından okul ile program çalışmalarına başlayacak olan Best Buddies ekibi tüm içerik ve işletim desteğini sunuyor olacak. Ücretsiz işletilen programda, öğrencilere sorumluluk duygusunu gelistirmek amacli kendi aralarından 5 kişilik bir Best Buddies yönetim ekibi de seçilecek. Okullarda işletimin sürdürülebilir olabilmesi için, her okuldan bir Best Buddies kulübü kurulması da bir sonraki aşamada isteniyor.
 
Best Buddies Turkey
 
 


Tüm Haberler

© 2011 - Best Buddies